Двойки: 1261
18 март 2024

Григор Димитров премина към третия кръг на Острелиън Оупън въпреки лошия старт

19 ян. 2017
Класираният под номер 105 кореец Хьон Чунг надигра Григор Димитров в първия сет във втория кръг в Мелбърн като спечели сета 6-1 за 28 минути. Но по-опитният Григор Димитров възстанови реда и спечели с 1-6 6-4 6-4 6-4.

"В този първи сет той наистина игра страхотно" каза Димтиров. "Трябваше да се съобразя с това и го направих. Но след като започна втория сет, аз се почувстах уверен."

В следващия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу труден съперник - французина Ришар Гаске, номер 18. Резултатът от мачовете помежду им не изглежда добре за Григор, Гаске е спечелил 5 мача, като Димитров победи само в последния им сблъсък на Мастърса в Шанхай през октомври 2016.

Ако Григор успее срещу Гаске, ще избегне мач срещу номер 2 Новак Джокович, след като Денис Истомин (Узбекистан) го острани във втория кръг. Така възможен опонент на Димитров в четвъртия кръг е победителя от мача на Истомин с испанеца Кареньо Буста.