13
Двойки: 250
27 февр. 2017
12 февр. 2017
Григор Димиктров вдигна трофея на Garanti Koza Sofia Open на родна земя. С над 12'000 подкрепящи го фенове Григор Димитров стигна до титлата с победа 7-5 6-4 над номер 11 Давид Гофен (Белгия). Българинът продължава годината по отличен начин - 14 победи и 1 загуба, 2 титли от 3 турнира и полуфинал на Острелиън Оупън.

"Това е най-престижната титла за мен, спечелването ѝ на родна земя е огромен успех за мен", каза 25-годишният тенисист, след като спечели титлата пред погледа на майка си. "Ще ценя тази титла до края на живота си, тя е нещо удивително за мен".

Димитров благодари на зрителите: "Публиката беше абсолютно великолепна през целия турнир. Повече от благодарен съм за нейната подкрепа."

Следващата седмица Григор Димитров ще се изкачи до номер 12 в ранглистата на ATP, на една позиция след днешния си опонент Давид Гофен и пред Томаш Бердих.

Григор Димитров ще пътува за Нидерландия следващата седмица за участие на ATP 500 ABN Amro World Tennis Tournament в Ротердам. В първия кръг Димитров ще играе срещу четвъртфиналиста от Острелиън Оупън Миша Зверев (Германия).
05 февр. 2017
Григор Диимтров е трети поставен играч в основната схема на Гаранти Коза София Оупън и ще стартира директно от втория кръг. Неговият съперник ще бъде определен в мача от първия кръг между Йежи Янович (Полша) и Дуди Села (Израел).

В четвъртфиналите Диимтров би срещнал шестия поставен Филип Колшрайбер (Германия). Григор е в горната половина на схемата, в която водач е първия поставен Доминик Тийм (Австрия). Димитров и Тийм биха се срещнали в полуфиналите.

Във втората половина на схемата са поставения под номер 2 Давид Гофен (Белгия), миналогодишния шампион РОберто Баутиста Агут (Испания), Жил Мюлер (Люксембург), Маркос Багдатис (Кипър).

Другите българи поканени с уайл кард в основната схема са Димитър Кузманов и Александър Лазаров.

Първият мач на Григор Димитров на София Оупън ще бъде в четвъртък.
30 ян. 2017
С точките спечелени за достигането до полуфиналите на Острелиън Оупън Григор Димитров се придвижи от номер 15 до номер 13 в класирането, което ATP World Tour анонсира днес. Българинът стартира новия сезон като номер 17. След спечелване на титлата в Бризбън той се изкачи то номер 15.

Шампионът от Мелбърн Роджър Федерер се върна на номер 10, докато финалистът Рафаел Надал се изкачи от номер 9 до номер 6. Анди Мъри и Новак Джокович са номер 1 и номер 2. Полуфиналистът от Откритото на Австралия Стан Вавринка отново е номер 3, като изпревари Милош Раонич.

Турнирите, на които Григор Димитров ще играе до края на март са в София, Ротердам, Марсилия, Индиън Уелс и Маями.
27 ян. 2017
"Димитров спечели. Надал спечели. Всички на Род Лейвър Арина спечелиха. Такива мачове вдигат много високо нивото на нашия спорт. Те са дар, на който можем да се наслаждаваме всеки единден от годината" написа Кейг О' Шанеси, експрт на Острелиън Оупън. "Беше една епична среща, в която можехме много лесно да видим и Димитров като победител. Всъщност, българинът безспорно изигра мача на живота си, но си тръгна със загуба. Тежка загуба".

След 5 часа игра Рафаел Надал си гарантира място на финала след победа в пет сета 6-3 5-7 7-6(5) 6-7(4) 6-4. Изпанецът ще се срещне с Роджър Федерер в спор за трофея на Откритото първенство на Австралия.

След това отлично представяне Григор Димитров ще бъде или на 12то място, ако Рафаел Надал бие на финала, или на 13то, ако Роджър Федерер победи, в класирането на АТП в понеделник.

Българските фенове на Григор Димитров няма да чакат дълго, за да се наслаждават на брилянтната му игра. Димитров със сигурност ще бъде най-аплодирания играч през родната публика по време на Откритото първенство на София в Арена Армеец през седмицата на 6 февруари. Другите звезди на основната схема ще бъдат Доминик Тийм, Давид Гофен, Роберто Баутиста Агут, Виктор Троицки, Филип Колшрайбер.
25 ян. 2017
Григор Димитров спечели десети пореден мач от началото на новия сезон. С тотална доминация над номер 11 Давид Гофен (Белгия) с резултат 6-3 6-2 6-4 в сряда сутринта той достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Това ще бъде негов втори полуфинал на турнир от Големия шлем след Уимбълдън през 2014 година, когато загуби от тогава номер 2 Новак Джокович.

По-късно днес Рафаел Надал и Милош Раонич ще играят в другия четвъртфинален мач и ще определят съперника на Димитров на полуфинала в петък.

След вчерашните четвъртфинални мачове двама швейцарски тенисисти Роджър Федерер и Стан Вавринка се класираха за полуфиналите и ще спорят за място на финала.

За достигането си до полуфиналите на Острелиън Оупън Григор Димитров спечели 720 точки, които ще го класират най-малко до номер 12 в следващата класация в понеделник.
21 ян. 2017
Мачът от третия кръг на Григор Димитров срещу номер 18 Ришар Гаске започна малко преди полунощ местно време в събота заради забавяне от предишни мачове от програмата на Род Лейвър Арина, включително и пет сетовата победа на Надал над Зверев. На Григор Димитров му трябваха около 2 часа да бие французина Ришар Гаске в три сета 6-3 6-2 6-4. Българинът отбеляза 48 уинъра, в това число 11 аса и спаси шест от седемте възможности за пробив на противника си. Това бе осма поредна победа на Григор през новия сезон.

"Напоследък имах проблеми със записиването и лягах много късно, така че се получи добре" пошегува се Димитров. "Това е първа моя победа на този корт, наслаждавам се на момента. Благодарности на всички фенове, които останаха тук".

Димитров минава до втората седмица на Острелиън Оупън за трети път. През 2015 той загуби от Анди Мъри в четвъртия кръг. Най-доброто му представяне в Мелбърн бе през 2014,когато победи Милош Раонич и Роберто Баутиста Агут в третия и четвъртия кръг и загуби от Рафаел Надал на четвъртфиналите.

В понеделник Григор Димитров ще играе срещу носителя на уайлд кард Денис Истомин (Узбекистан). В единствения им мач на АТП Тур ниво българинът победи Истомин през 2014 на Мастърса в Шанхай.
19 ян. 2017
Класираният под номер 105 кореец Хьон Чунг надигра Григор Димитров в първия сет във втория кръг в Мелбърн като спечели сета 6-1 за 28 минути. Но по-опитният Григор Димитров възстанови реда и спечели с 1-6 6-4 6-4 6-4.

"В този първи сет той наистина игра страхотно" каза Димтиров. "Трябваше да се съобразя с това и го направих. Но след като започна втория сет, аз се почувстах уверен."

В следващия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу труден съперник - французина Ришар Гаске, номер 18. Резултатът от мачовете помежду им не изглежда добре за Григор, Гаске е спечелил 5 мача, като Димитров победи само в последния им сблъсък на Мастърса в Шанхай през октомври 2016.

Ако Григор успее срещу Гаске, ще избегне мач срещу номер 2 Новак Джокович, след като Денис Истомин (Узбекистан) го острани във втория кръг. Така възможен опонент на Димитров в четвъртия кръг е победителя от мача на Истомин с испанеца Кареньо Буста.
17 ян. 2017
Григор Димитров започна участието си на Откритото първенство на Австралия с чиста победа над влезлия с уайлд кард Кристофър О'Конъл 7-6(2) 6-3 6-3. Българинът отбеляза 15 аса, достигна 98% в спечелини точки от първи сервис и проби три пъти (от 13 брейк-поинта).

Във втория кръг Григор Димитров ще играе срещу номер 105 Хьон Чунг от Южна Корея. Това ще бъде първия мач на Димитров с 20-годишния Чунг, който през 2015 успя да се изкачи до 51-во място в ранклистата.
13 ян. 2017
Григор Димитров е поствен под номер 15 в основната схема на първия турнир от Големия шлем. В първия кръг на Откритото първенство на Австралия българинът ще играе срещу номер 238 австралиеца Кристофър О'Конъл. Възможни съперници на Григор във втория кръг са Хйеон Чунг (Южна корея), номер 104, или Ренцо Оливо (Аржентина), номер 78. Григор може да срещне друг поставен играч в третия кръг и това е номер 18 Ришар Гаске (Франция). Българинът е в четвъртата четвъртина на основната схема и може да срещне номер 2 Новак Джокович в четвъртия кръг. Мачовете от първия кръг започват в понеделник.
09 ян. 2017
Със спечелените точки като шампион на Бризбън Интернешънъл Григор Димитров се придвижи 2 места напред до номер 15 в ранклистата на ATP World Tour за седмицата на 9 януари. Българинът мина пред Роджър Федерер (Швейцария) и Лука Пуий (Франция), които губят по едно място.

Турнирите от първата седмица на 2017 не доведоха до големи промени в Топ 10. Анди Мъри е номер пред Новак Джокович и Милош Раонич като номер 2 и 3. Стан Вавринка и Кей Нишикори също запазват позициите си. Единствената промяна в Топ 10 е размяната на места на Гаел Монфис, който минава на шесто място и Марин Чилич губи позиция и е номер 7. Доминик Тийм, Рафаел Надал и Томаш Бердих са от осмо до десето място. Играчите пред Димитров от 11то до 14то място са Давид Гофен, Жо-Вилфрид Тсонга, Роберто Баутиста Агут и Ник Кирьос.

Следващият мач на Григор Димитров е на първия турнир от Големия шлем за годината Откритото първенство на Австралия от 16 януари 2017.