15
Двойки: 261
16 ян. 2017
17 ян. 2017
Григор Димитров започна участието си на Откритото първенство на Австралия с чиста победа над влезлия с уайлд кард Кристофър О'Конъл 7-6(2) 6-3 6-3. Българинът отбеляза 15 аса, достигна 98% в спечелини точки от първи сервис и проби три пъти (от 13 брейк-поинта).

Във втория кръг Григор Димитров ще играе срещу номер 105 Хьон Чунг от Южна Корея. Това ще бъде първия мач на Димитров с 20-годишния Чунг, който през 2015 успя да се изкачи до 51-во място в ранклистата.
13 ян. 2017
Григор Димитров е поствен под номер 15 в основната схема на първия турнир от Големия шлем. В първия кръг на Откритото първенство на Австралия българинът ще играе срещу номер 238 австралиеца Кристофър О'Конъл. Възможни съперници на Григор във втория кръг са Хйеон Чунг (Южна корея), номер 104, или Ренцо Оливо (Аржентина), номер 78. Григор може да срещне друг поставен играч в третия кръг и това е номер 18 Ришар Гаске (Франция). Българинът е в четвъртата четвъртина на основната схема и може да срещне номер 2 Новак Джокович в четвъртия кръг. Мачовете от първия кръг започват в понеделник.
09 ян. 2017
Със спечелените точки като шампион на Бризбън Интернешънъл Григор Димитров се придвижи 2 места напред до номер 15 в ранклистата на ATP World Tour за седмицата на 9 януари. Българинът мина пред Роджър Федерер (Швейцария) и Лука Пуий (Франция), които губят по едно място.

Турнирите от първата седмица на 2017 не доведоха до големи промени в Топ 10. Анди Мъри е номер пред Новак Джокович и Милош Раонич като номер 2 и 3. Стан Вавринка и Кей Нишикори също запазват позициите си. Единствената промяна в Топ 10 е размяната на места на Гаел Монфис, който минава на шесто място и Марин Чилич губи позиция и е номер 7. Доминик Тийм, Рафаел Надал и Томаш Бердих са от осмо до десето място. Играчите пред Димитров от 11то до 14то място са Давид Гофен, Жо-Вилфрид Тсонга, Роберто Баутиста Агут и Ник Кирьос.

Следващият мач на Григор Димитров е на първия турнир от Големия шлем за годината Откритото първенство на Австралия от 16 януари 2017.
08 ян. 2017
Григор Димитров спечели първа титла от две години и половина, след като победи световния номер 5 Кей Нишикори (Япония) с 6-2 2-6 6-3 на Бризбън Интернешънъл. Пътят на Димитров към титлата премина през 3 последователни победи над тенисисти от Топ 10 - Доминик Тийм на четвъртфиналите, Милош Раонич на полуфиналите и Кей Нишикори на финала. След загуби на четири финала българинът най-накрая успя да вдигне трофея за пети път в кариерата си.

"Последната година беше доста емоционална" каза Димитров. "Трофеят означава много за мен. Тези десет дни тук бяха най-забавните, които съм имал на тенис корта".
07 ян. 2017
Григор Димитров е на финал на Бризбън Интернешънъл за втори път след победа над първия поставен и миналогодишен шампион Милош Раонич (Канада). Българинът спаси сетбол в тай брейка на пърия сет и след това го спечели с 9-7. След два пробива във втория сет Димитров достигна до победата с резултат 7-6(7) 6-2.

"Милош е един от най-добрите сервиращи. Знаех какво да очаквам, трябваше да отвърна по подходящ начин." каза Димитров. "Изиграх един доста убедителен гейм и го пробих [във втория сет], а и след това, изобщо играх убедително. Успявах да разчета неговите сервиси. След това стана само гладно плаване".

В неделя в мача за титлата Григор Димитров ще срещне Кей Нишикори. Японецът спечели всички 3 мача, които са изиграли с ДИмитров досега, като последният мач бе на четвъртфиналите на Мастърса в Торонто през юли 2016.

"Изиграхме един доста оспорван мач миналата година. Имах усещането, че имам своите шансове и импулс." сподели Димитров. "Следващата седмица не играя никъде, така че ще изляза и ще дам всичко от себе си на корта".
06 ян. 2017
Григор Димитров премина към полуфиналите на турнира от ниво ATP 250 Brisbane International след победа в три сета 6-3 4-6 6-3 над класирания под номер 8 в ранглистата Доминик Тийм (Австрия).

"Получи се добър мач, очаквах да играя добър мач. Тийм е един от претендентите за титла във всеки турнир." каза Димитров. "Мисля, че можеш да някои неща да ги направя по-добре, но победата си е победа. Щастлив съм с постижението си дотук. Мисля, че излизах на мрежата доста пъти през първия сет и във втория и третия понамалих темпото малко. За следвашията ма1 трябва да се фокусирам върху себе си и непременно трябва да имам по-видок процент на първи сервис".

В полуфиналите в събота Григор Димитров ще играе срещу поставения под номер едно Милош Раонич (Канада), който победи Рафаел Надал. Димитров има две победи и една загуба от Раонич на ниво ATP World Tour.

В другия полуфинал Кеи Нишикори ще срещне Стан Вавринка.
05 ян. 2017
Григор Димитров записа нова победа на Бризбън Интернешънъл и си осигури място на четвъртфиналите. Във втория кръг Димитров победи Никола Маю (Франция) 6-2 6-4. Българинът ще се изправи срещу четвъртия поставен Доминик Тиим (Австрия) в спор за преминаване към полуфиналите. В единствения мач помежду им Димитров загуби от Тиим през февруари миналата година на Откритото на Мексико в Акапулко. Мачът на Димитров и Тиим е на Show Court 1 и ще започне не по-рано от 8:30 българско време. Мачовете от Бризбън се предават от Eurosport.
02 ян. 2017
Григор Димитров започна новия тенис сезон с лесна победа над Стийв Джонсън (САЩ) с 6-2 6-3. Във втория кръг Димитров ще играе срещу французина Никола Маю. В единствения мач на ниво ATP World Tour Димитров победи Маю в Куинс Клуб в Лондон през 2012.

В първия кръг на турнира по двойки Димитров/Куреши ще играят срещу Пиер-Юг Ербер/Никола Маю във вторник.
31 дек. 2016
Григор Димитров ще започне новия сезон като седми поставен в основната схема на турнира от ниво ATP 250 в Бризбън, Австралия. Първият му противник ще бъде номер 33 Стийв Джонсън (САЩ). Димитров води с 3-2 в мачовете изиграни срещу Джонсън. Американецът спря Григор на Уимбълдън миналата година като по-късно през 2016 Димитров взе две победи - в Синсинати и в Пекин.

Българинът достигна до финала в Бризбън през 2013, където загуби от тогавашния номер 3 Анди Мъри. Следващата година Марин Чилич го спря още във втория кръг. После през 2015 и 2016 година Димитров загуби от Роджър Федерер съответно на полуфиналите и на четвъртфиналите.

В партньорство с Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан) Григор Димитров ще играе също и на турнира по двойки. Противници на българо-пакистанското дуо ще бъдат поставените под номер едно французи Пиер-Юг Ербер и Никола Маю.

Eurosport ще пресва мачовете от този първи турнир от серията на Откритото първенство на Австралия.
20 окт. 2016
Григор Димитров се нуждаеше от 72 минути да победи квалификанта Юрген Зоп (Естония), номер 234, в два сета 6-3 6-2. През 2013 Григор Димитров спечели първата си титла на ниво ATP World Tour на If Stockholm Open. В петък българинът ще се срещне с Кевин Андерсон (Южна Африка). Димитров е спечелил 5 от 6те сблъсъка с Кевин Андерсон на ниво ATP World Tour.

"Беше добра победа като за първи мач." каза Димитров. "Сега трябва да играя всеки ден, така че трябва да съм много концентриран. Кевин е извънредно добър играч, сервира невероятно добре и тъй като е в зала, ще бъде въпрос на няколко точки".

Мачът Димитров - Андерсън е в 13 ч в петък и ще се предава от Диема Спорт.