3
Двойки: 400
15 ян. 2018
17 ян. 2018
Световният номер 3 Григор Димитров бе на ръба преди да успее да преодолее 186ия в класирането Макензи Макдоналд (САЩ), който влезе в основната схема от квалификациите.

Българинът, когото много експерти сочат като един от фаворитите за титлата в Мелбърн, успя да победи в пет сета 4-6 6-2 6-4 0-6 8-6 за 3 часа и 25 минути.

"Той заслужава всички похвали. Той игра невероятно!" каза Димитров за Макдоналд. "Трябваше да се боря толкова много и накрая моят по-голям опит ми помогна".

"Много съм щастлив с резултата и борбата."

В третия кръг в петък Григор Димитров ще играе срещу номер 32 Андрей Рубльов. Руснакът победи в единствения мач срещу Димитров - във втория кръг на US Open миналата година.
15 ян. 2018
Григор Димитров започна със силен старт мисията си на Острлиън Оупън с победа с 6-3 6-2 6-1 над дошлия от квалификациите Денис Новак (Австрия). Димитров взе мача само за 1 час и 38 минути.

"Опитах се единствено да бъда компактен, фокусиран, използвах всяка възможност, която имах и се опитах да съхраня сили" каза полуфиналиста от миналогодишното издание на турнира.

Във втория кръг в сряда Григор Димитров ще играе срещу друг квалификант, Макензи Макдоналд (САЩ), номер 178.
14 ян. 2018
Поставеният под номер 3 в основната схема Григор Димитров ще започне срещу дошлия от квалификациите Денис Новак (Австрия) в първия кръг на първия турнир от Големия шлем за годината. Мачът на Димитров и Новак е трети поред на Род Лейвър Арина в понеделник след мачовете на Остапенко - Скиавоне и Винъс Уилиамс - Бенчии. Първият мач започва в 2 ч българско време. Eurosport ще предава на живо сблъсъците от Мелбърн.

Потенциален съперник на Димитров във втория кръг е победителя в мача на квалификантите Макензи Макдоналд (САЩ), номер 178, и Елиас Имер (Швеция), номер 147.
04 ян. 2018
Световният номер 3 Григор Димитров спаси два мачбола в тахбрейка на втория сет по пътя си към победата над австралиеца Джон Милман с 4-6 7-6(8) 6-3. Димитров изказа комплименти за играта на Милман: "Той игра по най-добрия начин" каза Димитров. "Но също, в същото време, аз си помислих, че нямах право на нищо друго от това, което и направих. Мисля, че два от ударите в първия мач-поинт бяха чист инстинкт за мен. Така че аз съм много удовлетворен."

Григор ще срещне британеца Кайл Едмънд в следващия мач в четвъртфиналите в петък.
02 ян. 2018
Григор Димитров в партньорство с Райън Харисън победиха австралийската двойка Лейтън Хюит и Джордан Томпсън 6-3 1-6 [10-5] в първия кръг на двойки на Бризбън Интернешънал.

В четвъртфиналите Димитров и Харисън ще играят срещу четвъртите поставени Ник Кирьос и Мат Рийд. Мачът е в програмата за сряда, 3 януари.

Първият мач на Димитров на сингъл е в четвъртък, 4 януари, срещу победителя от мача от първия кръг между квалификанта Питър Полански (Канада) и влезлия с уайлд кард австралиец Джон Милман.
20 ноем. 2017
Григор Димитров е официално номер 3 в Emirates ATP Ranking. С точките за спечелването на титлата на АТП Финалите в Лондон Григор Димитров се изкачи от шеста на трета позиция. Рафаел Надал и Роджър Федерер са номер 1 и номер 2. Александър Зверев е зад Димитров на номер 4. Доминик Тиим и Марин Чилич също губят позиции и са под номер 5 и номер 6. Загубилият от Григор на финала в Лондон Давид Гофен се изкачи до най-добрата си досега позиция 7. Полуфиналистът Джак Сок също вече е на най-добрата си позиция 8. Стан Вавринка падна до номер 9. Испанецът Пабло Кареньо Буста е под номер 10.
19 ноем. 2017
Григор Димитров спечели най-голямата титла в кариерата си! Българинът спечели пет последователни мача на заключителния турнир на АТП. Димитров вдигна трофея след победа над Давид Гофен (Белгия) в три сета 7-5 4-6 6-3.

Това е четвъртата титла на Григор Димитров за годината и осма в кариерата му.

Българинът спечели 2.5 милиона долара от наградния фонд на турнира. Но по-важни са добавените 1500 точки към баланса му, които ще го поставят под номер 3 в ранглистата в понеделник.
Григор Димитров остана непобеден на АТП Финалите и след като спечели четвъртия мач-поинт и победи американеца Джак Сок с 4-6 6-0 6-3, българинът се класира за финалния мач.

Димитров има 4 победи и няма загуби в О2 Арена в Лондон и в неделя ще играе най-големия финален мач в кариерата си.

Съперник на Григор Димитров за спечелването на титлата е Давид Гофен (Белгия), който победи шесткратния шампион тук Роджър Федерер в първия полуфинал. Мачът за титлата е в 20 часа.

Със спечелените точки досега Григор Димитров има 4650 точки за ранглистата и независимо от резултата в неделния мач, българинът ще бъде номер 3 в понеделник.
17 ноем. 2017
Американецът Джак Сок победи немеца Александър Зверев в последния мач в група "Борис Бекер" и завърши на второ място. Сок преминава към полуфиналите, където ще играе срещу Григор Димитров, лидерът в група "Пийт Сампрас". В другия полуфинал Роджър Федерер ще срещне победителя от мача между Доминик Тиим и Давид Гофен.

Мачът на Димитров и Сок е в събота в 22 часа. В четирите изиграни мача досега помежду им Димитров е спечелил само веднъж - през 2014 в Стокхолм. Джак Сок е спечелил трите последни пъти - на Ролан Гарос и Роджърс Къп през 2015 и на Мастърса в Индиън Уелс по-рано тази година.

В петък от 22 часа Григор ще се изправи срещу Пабло Кареньо Буста (Испания) в последния мач в група "Пийт Сампрас". И за двамата играчи победа ще донесе единствено точки за класирането и няма да доведе до промяна на позициите в групата.
15 ноем. 2017
Григор Димитров е лидер в група "Пийт Сампрас" с две победи и без загуба след като победи Давид Гофен с 6-0 6-2 за 74 минути. Резултатът от мача на българина с Пабло Карено Буста (Испания), който замени Рафаел Надал след оттеглянето му от турнира, няма да промени водещата позиция на Димитров в групата. На полуфиналите в събота Григор Димитров ще срещне тенисиста на втора позиция от група "Борис Бекер".

"Има ги тези дни. Аз работя за тези дни. Много е добре, когато те идват точно в такива случаи", каза Димитров.