5
Двойки: 273
23 апр. 2018
11 март 2018
Григор Димитров загуби от Фернандо Вердаско (Испания) във втория кръг на BNP Paribas Open в Индиън Уелс с 6-7(4) 6-4 3-6. Това бе трета поредна загуба за българина след пораженията на финала в Ротердам от Роджър Федерер и в първия кръг в Дубай от Малек Джазири.

Следващото участие на Григор Димитров е на мастърса Miami Open от 19 март.
24 февр. 2018
Григор Димитров е най-високо класирания тенисист и е поставен под 1 на турнира от ниво ATP 500 в Дубай от 26 февруари 2018. В първия кръг българинът ще играе срещу Малек Джазири 9Тунис), номер 116, който влиза в основната схема с уайлд кард. Диитров и 34-годишният тунизиец не са играли помежду си досега.

Потенциални съперници на Димитров във втория кръг са Робин Хаазе и Паоло Лоренци. Първият поставен играч, който Димитров би срещнал е немецът Филип Колшрайбер, номер 35. Другите поставени играчи в половината на Димитров в основната схема са Роберто Баутиста Агут и Ришар Гаске. Вторият най-високо класиран и водач на втората половина на схемата е французинът Люка Пуй.

Това ще е второ участие на Григор на Dubai Duty Free Championships. Българинът игра на квалификациите през 2011 и влезе в основната схема, където загуби в първия кръг от Ришар Гаске.
11 февр. 2018
След като пропусна турнира в родната България София Оупън, Григор Димитров ще вземе участие в ATP 500 турнира в Ротердам, Холандия, през седмицата на 12 февруари. Българинът в втори поставен и води долната половина на схемата. В първия кръг Димитров ще играе срещу японеца Юичи Сугита. Първият поставен тенисист, който Григор Димитров би срещнал е французина Люка Пуий, 7ми поставен, номер 17. Другите поставени играчи в половината на Григор са Давид Гофен и Томаш Бердих. Поставените участници в горната половина на схемата са Роджър Федерер, Александър Зверев, Стан Вавринка и Жил Мюлер.

Миналата година Григор Димитров стигна до четвъртфиналите в Ротердам, където загуби от Давид Гофен.
02 февр. 2018
Григор Димитров няма да защитава титлата си от миналата година на АТП 250 турнира в София следващата седмица. Най-добрият български тенисист анонсира в съобщение до медиите, че ще пропусне турнира.

"Аз и екипът ми трябваше да вземем едно от най-тежките решения досега, а именно да пропусна тазгодишното издание на турнира в София.Днес сутринта беше последната ми медицинска консултация. За съжаление, няма да бъда 100 процента готов за следващата седмица. Ако играя, това би било да доведе до допълнителни рискове и усложнения.Ще ми липсва българската публика и тази невероятна седмица, която имах през миналата година. Бих искал да благодаря и на Sofia Open за тяхното търпение и усилия за това да има АТП турнир в България. Благодаря ви за подкрепата!", пише Григор Димитров.
21 ян. 2018
Григор Димитров спря надеждите на австралийците за местен шампион от 42 години насам с победата си над Ник Кирьос в четвъртия кръг на Острелиън Опън. Третият поставен Григор Димитров победи във вечерната сесия на Род Лейвър Арина с 7-6 (7-3) 7-6 (7-4) 4-6 7-6 (7-4).

"Играта срещу Ник винаги крие опасности, преди две седмици загубих от него. Той сервираше невероятно, игра невероятно" каза Димитров. "Той се бори наистина силно и този е от мачовете, в които трябва да използваш всяка възможност, която имаш. Дори и когато сервирах за спечелване на мача, имах чувството, че не е свършил. Радвам се, че успях да премина през този мач".

Във вторник Григор Димитров ще играе срещу британеца Кайл Едмънд в четвъртфиналите. Григор победи Едмънд преди две седмици в Бризбън.
19 ян. 2018
Третият поставен Григор Димитров премина в осминафиналите на Острелиън Оупън в петък след четирисетова победа на младия руснак Андрей Рубльов. Българинът победи 30ия поставен с 6-3 4-6 6-4 6-4 за малко над 3 часа на Род Лейвър Арина с температури достигащи 40°C.

Димитров направи 15 двойни грешки и 61 непредизвикани грешки с 26 грешки от иначе силния му бекхенд.

"Това са най-важните мачове за мен, когато нещата не работят и аз все пак успявам да намеря начин" каза Димитров. "Знаех какво да очаквам, знаех какво трябва да направя. Някои неща в играта ми не се получават в момента. Радвам се, че спечелих мача."

В четвъртия кръг Григор Димитров ще играе срещу австралиеца Ник Кирьос, от когото загуби на полуфиналите в Бризбън Интернешънъл преди 2 седмици.
17 ян. 2018
Световният номер 3 Григор Димитров бе на ръба преди да успее да преодолее 186ия в класирането Макензи Макдоналд (САЩ), който влезе в основната схема от квалификациите.

Българинът, когото много експерти сочат като един от фаворитите за титлата в Мелбърн, успя да победи в пет сета 4-6 6-2 6-4 0-6 8-6 за 3 часа и 25 минути.

"Той заслужава всички похвали. Той игра невероятно!" каза Димитров за Макдоналд. "Трябваше да се боря толкова много и накрая моят по-голям опит ми помогна".

"Много съм щастлив с резултата и борбата."

В третия кръг в петък Григор Димитров ще играе срещу номер 32 Андрей Рубльов. Руснакът победи в единствения мач срещу Димитров - във втория кръг на US Open миналата година.
15 ян. 2018
Григор Димитров започна със силен старт мисията си на Острлиън Оупън с победа с 6-3 6-2 6-1 над дошлия от квалификациите Денис Новак (Австрия). Димитров взе мача само за 1 час и 38 минути.

"Опитах се единствено да бъда компактен, фокусиран, използвах всяка възможност, която имах и се опитах да съхраня сили" каза полуфиналиста от миналогодишното издание на турнира.

Във втория кръг в сряда Григор Димитров ще играе срещу друг квалификант, Макензи Макдоналд (САЩ), номер 178.
14 ян. 2018
Поставеният под номер 3 в основната схема Григор Димитров ще започне срещу дошлия от квалификациите Денис Новак (Австрия) в първия кръг на първия турнир от Големия шлем за годината. Мачът на Димитров и Новак е трети поред на Род Лейвър Арина в понеделник след мачовете на Остапенко - Скиавоне и Винъс Уилиамс - Бенчии. Първият мач започва в 2 ч българско време. Eurosport ще предава на живо сблъсъците от Мелбърн.

Потенциален съперник на Димитров във втория кръг е победителя в мача на квалификантите Макензи Макдоналд (САЩ), номер 178, и Елиас Имер (Швеция), номер 147.
04 ян. 2018
Световният номер 3 Григор Димитров спаси два мачбола в тахбрейка на втория сет по пътя си към победата над австралиеца Джон Милман с 4-6 7-6(8) 6-3. Димитров изказа комплименти за играта на Милман: "Той игра по най-добрия начин" каза Димитров. "Но също, в същото време, аз си помислих, че нямах право на нищо друго от това, което и направих. Мисля, че два от ударите в първия мач-поинт бяха чист инстинкт за мен. Така че аз съм много удовлетворен."

Григор ще срещне британеца Кайл Едмънд в следващия мач в четвъртфиналите в петък.