6
Двойки: 562
13 ноем. 2017
17 ноем. 2017
Американецът Джак Сок победи немеца Александър Зверев в последния мач в група "Борис Бекер" и завърши на второ място. Сок преминава към полуфиналите, където ще играе срещу Григор Димитров, лидерът в група "Пийт Сампрас". В другия полуфинал Роджър Федерер ще срещне победителя от мача между Доминик Тиим и Давид Гофен.

Мачът на Димитров и Сок е в събота в 22 часа. В четирите изиграни мача досега помежду им Димитров е спечелил само веднъж - през 2014 в Стокхолм. Джак Сок е спечелил трите последни пъти - на Ролан Гарос и Роджърс Къп през 2015 и на Мастърса в Индиън Уелс по-рано тази година.

В петък от 22 часа Григор ще се изправи срещу Пабло Кареньо Буста (Испания) в последния мач в група "Пийт Сампрас". И за двамата играчи победа ще донесе единствено точки за класирането и няма да доведе до промяна на позициите в групата.
15 ноем. 2017
Григор Димитров е лидер в група "Пийт Сампрас" с две победи и без загуба след като победи Давид Гофен с 6-0 6-2 за 74 минути. Резултатът от мача на българина с Пабло Карено Буста (Испания), който замени Рафаел Надал след оттеглянето му от турнира, няма да промени водещата позиция на Димитров в групата. На полуфиналите в събота Григор Димитров ще срещне тенисиста на втора позиция от група "Борис Бекер".

"Има ги тези дни. Аз работя за тези дни. Много е добре, когато те идват точно в такива случаи", каза Димитров.
Григор Димитров направи дебюта си на Финалите на АТП в Лондон с победа над четвъртия Доминик Тиим в три сета 6-3 5-7 7-5. Димитров проби Тиим 3 пъти, включително и в края на третия сет след 2 последователни двойни грешки на австриеца, когато сервираше при 5-5.

Вторият мач от групата Пийт Сампрас между Рафаел Надал и Давид Гофен е по-късно днес.

Следващата поява на Григор Димитров на корта в O2 Арена в Лондон е в сряда.
08 ноем. 2017
Групите на Финалите на АТП в Лондон са определени. Жребият постави осемте участника в две групи, които са именувани на велики тенисисти,които са печелили турнира - Пийт Сампрас и Борис Бекер.

Григор Димитров е в група Пийт Сампрас, която се води от номер 1 Рафаел Надал. Другите двама играчи в групата са номер 4 Доминик Тийм и номер 7 Давид Гофен. Тенисистите в група Борис Бекер са номер 2 Роджър Федерер, номер 3 Александър Зверев, номер 5 Марин Чилич и номер 8 Джак Сок.

Турнирът започва в неделя с кръг, в който всеки играч играе срещу другите трима в групата. Победителят от всяка група ще играе с втория от другата група в полуфинали. Шампионът ще се определени в мач между победителите от полуфиналните мачове.

Турнирът започва в неделя, 12 ноември 2017, с мачове от групата Пийт Сампрас. Финалът е на 19 ноември.

Мачовете ще се излъчват по Мтел Спорт 1.
06 ноем. 2017
Григор Димитров достигна най-добрата си позиция Номер 6 в публикувания днес Емирейтс АТП Ранкинг. Българинът има 3650 точки за класирането, 155 точки по-малко от петия Марин Чилич (Хърватска).

Новак Джокович и Андъ Мъри изпаднаха от Топ 10 и точките, спечелени от последните турнири от останалите тенисисти доведоха до много промени в класирането.

Рафаел Надал ще завърши годината като номер 1 за четвърти път. Роджър Федерер е номер 2 следван от Александър Зверев и Домини Тийм като номер 3 и 4. След Григор Димитров са Стан Вавринка и Давид Гофен. Победителят на Ролекс Парис Мастърс Джак Сок сепридвижи с 13 места до номер 9. Пабло Кареньо Буста е под номер 10. Хуан Мартин дел Потро е много близо до повторно влизане в Топ 10.

От 12 до 19 ноември Григор Диимтров ще направи дебют на Финалите на АТП в Лондон. В сряда ще се изтегли жребия,който ще определи опонентите на българския тенисист в груповата фаза.
12 окт. 2017
Григор Димитров ще има още един шанс да бие номер 1 Рафаел Надал след загубата миналата седмица в Пекин. По-рано днес Димитров премина в четвъртфиналите на Шанхай Ролекс Мастърс след победа над номер 17 Сам Куери (САЩ) с 6-3 7-6(3).

Това бе 40-та победа за Григор за сезона, неговият баланс на победи-загуби вече е 40-16. Със спечелените точки от днешния мач Димитров ще си гарантира връщането в Топ 8 на ранглистата следващия понеделник. А и той добави ценни точки за Emirates ATP Race to London, където той е под номер 5 с 270 точки зад Доминик Тийм.

Битката от четвъртфиналите на Григор Димитров и Рафаел Надал в петък е в 14 ч Шанхайско време, което е 9 ч бългаско време. Мачовете се предават по МТел Спорт 1.
11 окт. 2017
Шестият поставен Григор Димитров премина към третия кръг на Шанхай Ролекс Мастърс за първи път след 5 предишни опита. В драматичен мач срещу американеца Райън Харисън, продължил 2 часа и 34 минути, Димитров успя да навакса от изоставане с 2-4 в третия сет и го докара до тай брейк. След това в тай брейка Харисън водеше с 6-3,Григор спаси 3 мач бола и след 5 последователно спечелени точки взе сета и мача.

В четвъртък сутринта Григор Димитров ще играе срещу номер 17 Сам Кери (САЩ) в мач за място в четвъртфиналите. Димитров води с 2-0 в мачовете помежду им с победи в Лондон през 2015 и Вашингтон през 2013. Мачовете от Шанхай се излъчват по канала Мтел Спорт 1.
05 окт. 2017
Григор Димитров достигна до шести полуфинал за тази година след победа в три сета над Роберто Баутиста Агут 7-6(5) 4-6 6-2.

В полуфинала в събота Димитров ще играе срещу номер 1 Рафаел Надал (Испания). Единствената победа на Димитров от девет мача срещу Надал бе на четвъртфиналите миналата година в Пекин.
04 окт. 2017
След като победи Хуан Мартин дел Потро за първи път преди месец в Синсинати след пет предишни поражения,Григор Димитров постигна и втора победа със 7-6(6) 7-5 над аржентинеца във втория кръг на турнира от ниво ATP 500 в китайската столица. Третият поставен Димитров изоставаше с пробив във втория сет и сервираше за оставане в сета при 2-5. Българинът спечели 5 последователни гейма и спечели сета 7-5, а и с това победи в мача.

В четвъртфиналите в петък Димитров ще играе срещу Роберто Баутиста Агут (Испания).

Днешната победа добави 45 точки в баланса на Димитров и той увеличи шансовете си за участие на финалния турнир на ATP World Tour в Лондон през ноември. Димитров е на пета позиция след Надал, Федерер, Александър Зверев и Тийм.
03 окт. 2017
Григор Димитров победи в три сета Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6-1 3-6 6-3 в първия кръг на Откритото на Китай в Пекин. Това бе втора победа за Димитров от два изиграни мача срещу Джумхур.Джумхур.

Във втория кръг Григор Димитров ще се изправи срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро,който победи Пабло Куевас. Григор Димитров има само един спечелен мач срещу бившия номер 4 Хуан Мартин дел Потро, в Синсинати по-рано тази година, където впоследствие спечели и титлата, и 5 загуби.

Миналата година в Пекин Григор Димитров загуби на финала от Анди Мъри, като по пътя си би Рафаел Надал и Милош Раонич.