Димитров с първа титла от шест години

07 януари 2024
В оспорван финал, продължил 2 часа и 13 минути, Григор Димитров, поставен под номер две, победи първия в схемата Холгер Руне с резултат 7-6 (5) 6-4. Този напрегнат мач включваше само един пробив.

Заемащ 14-то място в световната ранглиста, Димитров спечели своята девета кариерна титла и първата от финалите на ATP през 2017 година.

Още в третия гейм на първия сет стана ясно, че битката ще е много оспорвана. Руне успя да запази своето подаване след труден гейм, който включваше девет дюса и седем точки. Той отрази пробив при 2-1, 30-40 след дълга размяна от 33 удара.

32-годишният Димитров най-накрая проби подаването на Руне в осмия гейм на втория сет и поведе с 4-3. Руне отрази два мачбола в следващия гейм, в който реализира ас при 30-40.

След това Димитров спечели следващия гейм без загубена точка, реализирайки своя осми ас в мача и завършвайки на своя трети мачбол. Руне направи девет аса, но и три двойни грешки. 20-годишният датчанин, който е на осмо място в света и се стремеше към своята пета кариерна титла, се сблъска със силен съперник в лицето на Димитров.

Димитров, който спечели последно в Бризбейн преди шест години, успешно защити три точки за пробив в мача, докато Руне отрази осем от девет.