Двойки: 1263
15 апр. 2024

Григор Димитров елиминира Жил Симон на Уимбълдън

30 юни 2016
Григор Димитров победи шестнадесития поставен Жил Симон (Франция) във втория кръг на Уимбълдън 6-3 7-6(1) 3-6 6-4. Жил Симон има пет победи от шест мача досега с Димитров. Българинът имаше превъзходство в пърия сет и след това в тай-брейка на втория сет с впечатляващи атаки след първия си сервис. Нещата се промениха в третия сет след няколко грешки на Димитров. След като Симон проби в четвъртия сет изглеждаше, че мачът се изплъзва на Димитров. Но Григор спечели следвашите 4 гейма и стигна до победата.

"Аз не очаквах нищо по-малко от днешния ден. Излязох на корта и изграх много солидни два сета. В третия не удрях топката толкова добре, направих и няколко непредизвикани грешки, но, в четвъртия се чувствах много комфортно" каза Димитров.

В петък Григор Димитров играе срещу Стийв Джонсън (САЩ) в третия кръг. Димитров победи Джонсън във втория кърг в миналогодишното издание на Уимбълдън, като месец след това във Вашингтон Джонсън победи Димитров.

Мачът е на Корт 18 и започне около 18 часа.