Григор Димитров изхвърли Давид Гофен и достигна до втори полуфинал на Голям Шлем

25 януари 2017
Григор Димитров спечели десети пореден мач от началото на новия сезон. С тотална доминация над номер 11 Давид Гофен (Белгия) с резултат 6-3 6-2 6-4 в сряда сутринта той достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Това ще бъде негов втори полуфинал на турнир от Големия шлем след Уимбълдън през 2014 година, когато загуби от тогава номер 2 Новак Джокович.

По-късно днес Рафаел Надал и Милош Раонич ще играят в другия четвъртфинален мач и ще определят съперника на Димитров на полуфинала в петък.

След вчерашните четвъртфинални мачове двама швейцарски тенисисти Роджър Федерер и Стан Вавринка се класираха за полуфиналите и ще спорят за място на финала.

За достигането си до полуфиналите на Острелиън Оупън Григор Димитров спечели 720 точки, които ще го класират най-малко до номер 12 в следващата класация в понеделник.