Двойки: 1261
18 март 2024

Подготовката за сезон 2021 започна

02 дек. 2020
С традиционните тестове за издържливост и общофизическо състояние Григор Димитров стартира своята подготовка за сезон 2021.

Това стана ясно от публикация в Instagram на неговия дългогодишен фитнес треньор Себастиен Дюран, който отново ще има най-важната задача в първите седмици на подготовка.

Григор нямаше много време за почивка като последният му мач бе преди малко повече от две седмици – на 30 октомври на четвъртфиналите във Виена, където загуби в три сета от Даниел Еванс.

Впоследствие контузия го извади от участие на Мастърса в Париж, както и на Sofia Open, а ето, че подготовката му стартира близо месец и половина преди очаквания старт на следващия сезон.

Това обаче към момента все още не е ясно, тъй като календар за 2021-а няма. Можете да плзвате bet365 бонус код, за да не испунете нито един негов мач. В неделя стана ясно, че планът на „Тенис Австралия“ е да проведе всички турнири в щата Виктория като организира няколко надпревари преди самия Australian Open.

Поради задължителната двуседмична карантина на влизане в континента тенисистите най-вероятно ще трябва да пристигнат в Австралия още в средата на декември.

Григор Димитров ще изправи 2020-а като №19 в света след 18 победи и 11 поражения през годината. След рестарта на сезона той записа няколко добри резултата като завърши с четвъртфинал на Мастърса в Рим, четвърти кръг на Ролан Гарос, полуфинал в Антверпен и четвъртфинал във Виена, където победи Стефанос Циципас за единствения си успех над играч от топ 10 през кампанията.

Григор Димитров ще завърши настоящата година като №19 в света. Това стана ясно след обновяването на ранглистата на ATP по-рано днес. Първата ни ракета има актив от 2260 точки и по този начин ще завърши в Топ 20 на подреждането за пета поредна година.

Втората ни ракета Димитър Кузманов губи една позиция и вече е №292 с актив от 166 точки. Александър Лазаров, който не взе участие на Sofia Open заради положителна проба за Covid-19, също отстъпва с едно място и понастоящем заема 543-та позиция с актив от 55 точки.

В Топ 10 на ранглистата има само една промяна, като Александър Зверев измести Стефанос Циципас от 6-ата позиция. Лидер все още е Новак Джокович, следван от Рафаел Надал и Доминик Тийм. Челната петица допълват Даниил Медведев и Роджър Федерер.

Григор Димитров и още няколко от звездите на мъжкия тур отговориха на много интересен въпрос пред камерата на Tennis TV, а именно: кой е техният любим мач от кариерите им? Изненадващо за мнозина, първата ни ракета не посочи нито епичния петсетов полуфинал на Australian Open срещу Рафаел Надал през 2017 г., нито победата си над Роджър Федерер на 1/4-финала на US Open две години по-късно.

„Мисля, че бих посочил финала в Стокхолм срещу Давид Ферер през 2013 г., когато изоставах със сет и пробив, но въпреки това победих. Това беше един от най-важните мачове за мен. Играта, която показах в този мач, не беше най-добрата в живота ми, но този финал определено е един от най-важните мачове в моята кариера“ сподели световния №19.

На финала в шведската столица Димитров загуби тежко първия сет срещу опитния испанец, но след това българинът осъществи паметен обрат и стигна до победата след 2-6, 6-3, 6-4. С този успех 22-годишният тогава Димитров стигна до своята първа ATP титла. Трофеят в Стокхолм даде криле на българина и през следващата година той спечели още три титли – в Акапулко, Букурещ и Куинс.